RSS feed for Deadmau5

Deadmau5 has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
29
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★½
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
18
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Autumn in New York

Autumn in New York

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Shaft

Shaft

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry