Sort by

Dead Moon Night has logged 25 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Beasts

Wild Beasts

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pippi on the Run

Pippi on the Run

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rookie

The Rookie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry