Dead Moon Night has logged 295 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloodstone

Bloodstone

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Growing Up with I Spit on Your Grave

Growing Up with I Spit on Your Grave

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mothra

Mothra

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saving Santa

Saving Santa

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Massage Parlor Murders

Massage Parlor Murders

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Primitives

Primitives

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry