Sort by

Deadnet has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Untitled Gladiator Sequel

Untitled Gladiator Sequel

×
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tron

Tron

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Xanadu

Xanadu

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry