Sort by

Başak has logged 136 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry