Sort by

Başak has logged 28 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry