• Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • Songbird

    ★★★

  • Your Honor

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Come Play

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★½

  • Fatman

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Made in Italy

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The High Note

    ★★

  • Proximity

    ★★

  • Scoob!

    ★★

  • Capone

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★