Liam has logged 237 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In America

In America

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Boxer

The Boxer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Young Guns II

Young Guns II

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Field

The Field

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clerks

Clerks

1994
×
★★
Read the review Edit this entry