Sort by
  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Bubble

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • WandaVision

  • Rebecca

    ½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Billionaire

  • Tenet

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★½

  • Dancing with the Birds

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Men in Black: International

  • Good Omens

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Warp Speed Chic

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★