Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Edit this entry  
05
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ring of Terror

Ring of Terror

1962
×
Edit this entry  
05
The Phantom Creeps

The Phantom Creeps

1949
×
Edit this entry  
05
The Sidehackers

The Sidehackers

1969
×
Edit this entry  
05
Rocketship X-M

Rocketship X-M

1950
×
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry