maggie has logged 25 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Supermen of Malegaon

Supermen of Malegaon

2009
×
Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl in the Book

The Girl in the Book

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Valley

Happy Valley

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
David Holzman's Diary

David Holzman's Diary

1967
×
★★★½
Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Edit this entry  
08
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry