maggie has logged 36 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taking the Plunge

Taking the Plunge

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Magdalene Sisters

The Magdalene Sisters

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★★½
Edit this entry  
10
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★½
Edit this entry  
03
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry