Sort by

Derrick has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
City Hunter: Shinjuku Private Eyes

City Hunter: Shinjuku Private Eyes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Polaroid

Polaroid

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Abominable

Abominable

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
You Shine in the Moonlight

You Shine in the Moonlight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaft

Shaft

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
12 Suicidal Teens

12 Suicidal Teens

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Masquerade Hotel

Masquerade Hotel

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Colin Quinn: Red State, Blue State

Colin Quinn: Red State, Blue State

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
½
Edit this entry  
13
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Hangman

American Hangman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Edit this entry  
27
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry