Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Extract

Extract

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Safe House

Safe House

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry