• Cuatro Paredes

    ★½

  • Land in Sight

    ★★★

  • Melting Snow

    ★★½

  • The Well-Prepared Citizen's Solution

    ★★★

  • Mūtātiōnem

    ★★½

  • The Ring

    ★★★½

  • Wild Girl

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • Águilas

    ★★½

  • Nobody

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Uncovering The Naked City

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Hunger Ward

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Phenomenon

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Opera

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Notturno

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • To: Gerard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Sunken Films

    ★★★½

  • Unforgivable

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★½

  • Kapaemahu

    ★★★½

  • Curly Takes a Bath By The Sea

    ★★★

  • Home in the Woods

    ★★★★

  • The Rabbit Hunters

    ★★★

  • Devs

    ★★★½

  • Stump the Guesser

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • The Present

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Church and the Fourth Estate

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Identifying Features

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Do Not Split

    ★★★½

  • Yes-People

    ★½

  • Betye Saar: Taking Care of Business

    ★★★½

  • The Dissident

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Epicentro

    ★★★½

  • Genius Loci

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★