deanpeterson has logged 14 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds Without Feathers

Birds Without Feathers

2018
×
Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Margaret

Margaret

2011
×
Edit this entry  
03
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry