• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Califórnia

    ★★★

  • The Witch

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Her

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • The Craft

    ★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Scent of a Woman

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • Scarface

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★

  • Carrie

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • The Birds

    ★★★★

  • Jules and Jim

    ★★★½

  • Psycho

    ★★★★½