• Extraction

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Predator

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½