• Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Long Toast

  • Making The Irishman

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Record of Youth

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • What We Leave Behind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • 30 Rock: A One-Time Special

  • Normal People Confessions

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • 8:46

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • A Parks and Recreation Special

  • Normal People

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Itaewon Class

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Ten Years Later: The Extended Pied Piper Documentary

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★½

  • Guatemala: Heart of the Mayan World

  • The Irishman: In Conversation

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★