Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Siberia

Siberia

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snow-White

Snow-White

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Emotion

Emotion

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grotesque

Grotesque

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
He Who Gets Slapped

He Who Gets Slapped

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vamp

Vamp

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cause for Alarm

Cause for Alarm

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Firecracker

Firecracker

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Pee-wee Herman Show

The Pee-wee Herman Show

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Walk in the Clouds

A Walk in the Clouds

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freaked

Freaked

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prince of Pennsylvania

The Prince of Pennsylvania

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry