Sort by

kaitlyn has logged 12 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Keanu

Keanu

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vibes

Vibes

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry