kaitlyn has logged 23 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nine

Nine

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Givertaker

Givertaker

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Countdown

Countdown

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry