kaitlyn has logged 200 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Red Spectre

The Red Spectre

1907
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kids in the Hall: Sketchfest Tribute

Kids in the Hall: Sketchfest Tribute

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Disney's Sing-Along Songs: The Twelve Days of Christmas

Disney's Sing-Along Songs: The Twelve Days of Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bullitt County

Bullitt County

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Oingo Boingo: Farewell (Live from the Universal Amphitheatre)

Oingo Boingo: Farewell (Live from the Universal Amphitheatre)

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Big Top Pee-wee

Big Top Pee-wee

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Carnival

The Devil's Carnival

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gothic

Gothic

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skinner

Skinner

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Satan

The Great Satan

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry