• High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Life Itself

    ★½

  • Halloween

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Bleach

    ★★★

  • Siberia

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The Great Satan

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Bipolar Rock 'N Roller

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • The Seagull

    ★★★

  • Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

    ★★½

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Love, Gilda

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • His Favorite Person

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • I Think We're Alone Now

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Colette

    ★★★½

  • Nancy

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Yo! My Saint

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • The Star

    ★★★