Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
Going Home

Going Home

1971
×
★★★½
Edit this entry  
13
Supervan

Supervan

1977
×
★★
Edit this entry  
13
Last House on Dead End Street

Last House on Dead End Street

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Farmer

The Farmer

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dusty and Sweets McGee

Dusty and Sweets McGee

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Christian Licorice Store

The Christian Licorice Store

1971
×
★★½
Edit this entry  
09
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beyond Terror

Beyond Terror

1980
×
★★
Edit this entry  
06
Born to Win

Born to Win

1971
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dark Sunday

Dark Sunday

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Todd Killings

The Todd Killings

1971
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zebra Force

Zebra Force

1976
×
★★
Edit this entry  
01
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Because of the Cats

Because of the Cats

1973
×
★★½
Edit this entry  
27
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Guyana: Crime of the Century

Guyana: Crime of the Century

1979
×
★★
Edit this entry  
25
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
They Eat Scum

They Eat Scum

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Down and Dirty Duck

Down and Dirty Duck

1974
×
★★
Edit this entry  
21
Teenager

Teenager

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Prologue to Wounded Knee

Prologue to Wounded Knee

1973
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Stöned Age

The Stöned Age

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Executioner

The Executioner

1975
×
★★★
Edit this entry  
11
The Meatrack

The Meatrack

1970
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hollywood 90028

Hollywood 90028

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Aloha, Bobby and Rose

Aloha, Bobby and Rose

1975
×
★★★★
Edit this entry  
07
Snuff, Victims of Pleasure

Snuff, Victims of Pleasure

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pure Shit

Pure Shit

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Great Hollywood Rape-Slaughter

The Great Hollywood Rape-Slaughter

1974
×
★★½
Edit this entry  
04
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

1979
×
Edit this entry  
03
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
Edit this entry  
30
Welcome Home, Soldier Boys

Welcome Home, Soldier Boys

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
The Farmer

The Farmer

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dusty and Sweets McGee

Dusty and Sweets McGee

1971
×
Read the review Edit this entry  
15
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★½
Edit this entry  
13
Devil Girls

Devil Girls

1987
×
Edit this entry  
13
The Norwegian Drillbit Massacre

The Norwegian Drillbit Massacre

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fuck the Devil 2 - Return of the Fucker

Fuck the Devil 2 - Return of the Fucker

×
★★★★★
Edit this entry  
12
Fuck the Devil

Fuck the Devil

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Baked Baby Jesus

Baked Baby Jesus

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Abduction

Abduction

1975
×
★★½
Edit this entry