Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The China Hustle

The China Hustle

2017
×
Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★★
Edit this entry