• 365 Days

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • My Big Gay Italian Wedding

    ★★★★

  • Mute

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Fifty Shades Freed

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • Like a Cat on a Highway

    ★★★

  • The Post

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Breathe

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • American Assassin

    ★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Mummy

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Snatched

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • 1 Mile To You

    ★★★★★

  • Going in Style

    ★★★

  • Classe Z

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Mom or Dad?

    ★★★

  • Fifty Shades Darker

  • I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★★★

  • Mudbound

    ★★★★

  • It’s the Law

    ★★★★

  • Why Him?

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Fences

    ★★★★★