• Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • From the Land of the Moon

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★½

  • Knight of Cups

    ★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Her

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★½

  • Like Crazy

    ★½

  • The Social Network

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • The Lovely Bones

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★★

  • Atonement

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Closer

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★½

  • D.E.B.S.

    ★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • The Piano Teacher

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • The Virgin Suicides