• Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Bad Boys for Life

  • Code 8

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • 15 Minutes of War

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Robin Hood

    ★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Vanishing

  • Venom

    ★★★½

  • Next Gen

    ★★½

  • The Predator

    ★★

  • Roma

    ★½

  • Mile 22

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • The Titan

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Angela's Christmas

    ★½

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Zoo

  • Geostorm

    ★★½