Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Code 8

Code 8

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
Edit this entry  
13
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Edit this entry  
28
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
Edit this entry  
25
15 Minutes of War

15 Minutes of War

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Retribution

Retribution

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Titan

The Titan

2018
×
Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Repo Men

Repo Men

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Town

The Town

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Salyut-7

Salyut-7

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry