• Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Tall Girl 2

    ★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Wolf

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

  • Old

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Carmen Christopher: Street Special

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • We Broke Up

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Songbird

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

    ★★

  • Spell

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

  • Freaky

    ★★½

  • Flashback

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Monday

    ★★