Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Police Story

Police Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Reader

The Reader

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Legend

Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry