Dirk has logged 17 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Macbeth

Macbeth

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Network

Network

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Program

The Program

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Read the review Edit this entry