Sort by

Deckk has logged 353 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spirit of St. Louis

The Spirit of St. Louis

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lord Shango

Lord Shango

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midori

Midori

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Foreign Affair

A Foreign Affair

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry