Sort by

Declan has logged 138 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulse

Pulse

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Snapper

The Snapper

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Only You

Only You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Angel Face

Angel Face

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry