Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Edit this entry  
02
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★½
Edit this entry  
28
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sinister

Sinister

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Baccano!

Baccano!

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry