Declan has logged 22 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Translators

The Translators

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beirut

Beirut

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry