Declan has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Don's Party

Don's Party

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadows

Shadows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Underworld

Underworld

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry