Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
Persona Super Live P-Sound Street 2019 - Welcome To Q Theater

Persona Super Live P-Sound Street 2019 - Welcome To Q Theater

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Star Pilot

Star Pilot

1966
×
★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Dracula, Prisoner of Frankenstein

Dracula, Prisoner of Frankenstein

1972
×
★★½
Edit this entry  
10
Invisible Ghost

Invisible Ghost

1941
×
★★
Edit this entry  
10
Beast from Haunted Cave

Beast from Haunted Cave

1959
×
★½
Edit this entry  
10
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
Edit this entry  
09
Death Metal

Death Metal

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Hooker Became Killing Machine

Teenage Hooker Became Killing Machine

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Adventure of Denchu-Kozo

The Adventure of Denchu-Kozo

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Phantom of Regular Size

The Phantom of Regular Size

1986
×
Read the review Edit this entry  
07
Terry 100 Channels

Terry 100 Channels

1985
×
Edit this entry  
06
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Cobra

Black Cobra

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Roma

Mamma Roma

1962
×
★★★½
Edit this entry  
04
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★
Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Emanuelle in Bangkok

Emanuelle in Bangkok

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
Edit this entry  
01
Black Emanuelle

Black Emanuelle

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terror Out of the Sky

Terror Out of the Sky

1978
×
Edit this entry  
01
The Savage Bees

The Savage Bees

1976
×
★★
Edit this entry  
01
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Body Count

Body Count

1986
×
★★½
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Go Seppuku Yourselves

Go Seppuku Yourselves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wolf's Calling

Wolf's Calling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
BABYMETAL - Legend - S - Baptism XX

BABYMETAL - Legend - S - Baptism XX

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amore libero - Free Love

Amore libero - Free Love

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fetishes

Fetishes

1996
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Metallica: Pride, Passion and Glory — Three Nights in Mexico City

Metallica: Pride, Passion and Glory — Three Nights in Mexico City

2009
×
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry