Sort by

D Edward has logged 688 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scarab

Scarab

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Weirdo

The Weirdo

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tilbury

Tilbury

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lake of the Dead

Lake of the Dead

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Dr. Humpp

The Curious Dr. Humpp

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scanner Cop II

Scanner Cop II

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hearse

The Hearse

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cellar

The Cellar

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raven

The Raven

1915
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Through the Fire

Through the Fire

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Not of This Earth

Not of This Earth

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ward

Ward

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom from Space

Phantom from Space

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Backwoods

Backwoods

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Transformations

Transformations

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen of Spades

Queen of Spades

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The German Chainsaw Massacre

The German Chainsaw Massacre

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Snow Creature

The Snow Creature

1954
×
Read the review Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jar

The Jar

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mindwarp

Mindwarp

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Feeder

Night Feeder

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Dark

In the Dark

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadly Lessons

Deadly Lessons

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Within the Rock

Within the Rock

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocktober Blood

Rocktober Blood

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Return of Daimajin

Return of Daimajin

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Witchboard III: The Possession

Witchboard III: The Possession

1995
×
★★
Read the review Edit this entry