Dan has logged 35 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Samurai Marathon

Samurai Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
Edit this entry  
23
Extraterrestrial Visitors

Extraterrestrial Visitors

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kitten with a Whip

Kitten with a Whip

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promare

Promare

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry