Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Petty Thing

Petty Thing

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Moi, Covidou

Moi, Covidou

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Almost There

Almost There

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yo! My Saint

Yo! My Saint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
32-Rbit

32-Rbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freeze Frame

Freeze Frame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sauvage

Sauvage

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Storm Hits Jacket

Storm Hits Jacket

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Fitted Flies

Three Fitted Flies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bat Time

Bat Time

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Some Thing

Some Thing

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Looking Planet

The Looking Planet

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Myself: Smoke

Myself: Smoke

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Myself: Universe

Myself: Universe

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beauty

The Beauty

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bench

Bench

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minor Accident of War

Minor Accident of War

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
From Our Family to Yours

From Our Family to Yours

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Windup

Windup

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Playdate with Destiny

Playdate with Destiny

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harvest

Harvest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hamsa

Hamsa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Empty Places

Empty Places

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friends

Friends

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Le jour de gloire...

Le jour de gloire...

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Le dos au mur

Le dos au mur

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Dragon

The Little Dragon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Son Indochine

Son Indochine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kinematograph

The Kinematograph

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ambition

Ambition

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Polish Legends: Operation Basilisk

Polish Legends: Operation Basilisk

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Serena

Serena

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Is Going According to Plan (Massive Attack v Adam Curtis)

Everything Is Going According to Plan (Massive Attack v Adam Curtis)

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rebooted

Rebooted

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Love

Wild Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strawberry!!

Strawberry!!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crunch

Crunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Priorities

Priorities

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Away

Away

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Immortal

The Immortal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry