RSS feed for deepbluefunk

deepbluefunk has logged 23 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Wire: The Musical

The Wire: The Musical

2012
×
Edit this entry  
03
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Room 237

Room 237

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Step Into Liquid

Step Into Liquid

2003
×
Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
The Light Bulb Conspiracy

The Light Bulb Conspiracy

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Squad

The Squad

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★½
Edit this entry