RSS feed for deepbluefunk

deepbluefunk has logged 381 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Double King

Double King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
情殺案 Crime of Passion

情殺案 Crime of Passion

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee

The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Charlie Brown's Christmas Tales

Charlie Brown's Christmas Tales

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Event

The Event

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Favorite Picture of You

My Favorite Picture of You

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Quay

Quay

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
A Straightforward Boy

A Straightforward Boy

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
The Mountain Where Everything Is Upside Down

The Mountain Where Everything Is Upside Down

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Master Blaster

Master Blaster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't tell Mom

Don't tell Mom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Summer's Puke is Winter's Delight

Summer's Puke is Winter's Delight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Telephones

Telephones

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Panic Attack!

Panic Attack!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Day in Barbagia

A Day in Barbagia

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alone in the Woods: The Legend of Cambo

Alone in the Woods: The Legend of Cambo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
2017

2017

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hyrcynium Wood

The Hyrcynium Wood

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rebel Rocket Attack

Rebel Rocket Attack

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atomic Park

Atomic Park

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry