• Flower in the Mirror

    ★★★

  • Just a Thought

    ★★½

  • Exchange Student

    ★★★

  • Flow

    ★★½

  • Memorable

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Tadpole

    ★★★½

  • The Procession

    ★★★

  • Per aspera ad astra

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Away

    ★★★★

  • Uncle Thomas: Accounting for the Days

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★½

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★

  • And Then the Bear

    ★★★★

  • X.Y.U.

    ★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Ice on Fire

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Catch-22

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★

  • Years and Years

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Duerrenwaid 8

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Edge

    ★★★

  • Question Period

    ★★★

  • dead end

    ★★½

  • Eli

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Mushroom And The Forest Of The World

    ★★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Gun Shop

    ★★★

  • Yona

    ★★★½

  • Kokosmos

    ★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★½

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Iris: A Space Opera by Justice

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★