Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Focus

Focus

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
22
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★½
Edit this entry  
21
The Swan

The Swan

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Postman

The Postman

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
★½
Edit this entry  
15
A Million Miles Away

A Million Miles Away

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
The Kangaroo Chronicles

The Kangaroo Chronicles

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The New Guy

The New Guy

2002
×
★½
Edit this entry  
30
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★½
Edit this entry  
16
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★
Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Burial

The Burial

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry