Sort by

DeepSpace9mm has logged 343 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cade: The Tortured Crossing

Cade: The Tortured Crossing

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Terror Is a Man

Terror Is a Man

1959
×
★★★
Edit this entry  
27
Night Has a Thousand Desires

Night Has a Thousand Desires

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hot Spot

The Hot Spot

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Magic

Magic

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Double Exposure

Double Exposure

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read prior review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
Cop Game

Cop Game

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Collingswood Story

The Collingswood Story

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Quatermass

Quatermass

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Beyond Terror

Beyond Terror

1980
×
★★
Edit this entry  
03
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
In the Folds of the Flesh

In the Folds of the Flesh

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
The Crimes of the Black Cat

The Crimes of the Black Cat

1972
×
★★★
Edit this entry  
27
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★
Edit this entry  
26
The Warrior

The Warrior

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1966
×
★★★
Edit this entry  
24
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★
Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Macumba Sexual

Macumba Sexual

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1958
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Ghost of the Hunchback

The Ghost of the Hunchback

1965
×
★★★
Edit this entry  
13
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry