RSS feed for Deer_Hunter

Deer_Hunter has logged 205 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Realm

The Realm

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Surf Ninjas

Surf Ninjas

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Asterix the Gaul

Asterix the Gaul

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buffet Froid

Buffet Froid

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brassed Off

Brassed Off

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thiercelieux

Thiercelieux

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breakfast at Tiffany’s

Breakfast at Tiffany’s

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reality

Reality

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rubber

Rubber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Steak

Steak

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being Flat

Being Flat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nonfilm 2

Nonfilm 2

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Nonfilm

Nonfilm

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Cops: Chapter 1

Wrong Cops: Chapter 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry