• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • The Uncertain Snow

    ★★★½

  • Louise

    ★★½

  • Good Job

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Phosphorus

    ★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★½

  • Rest in Peace

    ★★★½

  • Fuelled

    ★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Petrichor

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Baby Oopsie

    ★½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Ultraman Sorta vs. Godzilla Starring Matt Frank: The Movie

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Jurassic World Dominion: Prologue

    ★★★

  • Claw

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • Pompo the Cinephile

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla Singular Point

    ★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Nobody

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Boss Level

    ★★

  • Willy's Wonderland

  • Total Drama Reunion

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Music

  • Bobo the Monkey

    ★★★

  • Coolie No. 1

  • Long Toast

    ★½

  • Fatale

    ★½

  • Bobbleheads: The Movie

    ½

  • Cyberpunk 2077: Phoenix Program

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • Goodbye Robin!

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • La mémoire du Médaillon d'OR

    ★★★

  • Sundown

    ★★★½

  • Mum's Sweater

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★