Sort by

Dean has logged 626 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kite

Kite

1998
×
★★½
Edit this entry  
28
Rest in Peace

Rest in Peace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fuelled

Fuelled

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
My Life Without Me

My Life Without Me

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The History Boys

The History Boys

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Edit this entry  
18
Detention

Detention

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Corona Zombies

Corona Zombies

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Double Mommy

Double Mommy

2016
×
½
Edit this entry  
16
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Phantom

Phantom

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Switching - Goodbye Me

Switching - Goodbye Me

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Macross Plus: Movie Edition

Macross Plus: Movie Edition

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phosphorus

Phosphorus

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Good Job

Good Job

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Louise

Louise

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Petrichor

Petrichor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Uncertain Snow

The Uncertain Snow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Edit this entry  
24
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
Baby Geniuses

Baby Geniuses

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Edit this entry  
15
Shorts

Shorts

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
14
Pixels

Pixels

2015
×
Edit this entry  
14
Beaster Day: Here Comes Peter Cottonhell

Beaster Day: Here Comes Peter Cottonhell

2014
×
★½
Edit this entry  
14
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★★½
Edit this entry  
11
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ultraman Sorta vs. Godzilla Starring Matt Frank: The Movie

Ultraman Sorta vs. Godzilla Starring Matt Frank: The Movie

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry